تأسیس دانشگاه جامع علمی در رشتهٔ صنایع چوب

دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاهی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که امروز بیش از هزار مرکز آموزشی در رشته‌های گوناگون مهارتی در سراسر کشور دارد. این دانشگاه‌ها با هدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت حرفه‌ای دانش‌آموختگان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی هستند، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خبرگی می‌کند.

همچنین هدف از تأسیس این دانشگاه‌ها فراهم‌سازی بستر مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور است. امروزه نیز بسیاری از سازمان‌ها و مؤسسات در کنار کار، خدمات تحصیل کارکنان خود را با بستر تأسیس این گونه مراکز فراهم می‌کنند.

اگر چه امروز چندین مرکز علمی کاربردی در استان گیلان و مازندران مشغول کارند، به نظر می‌رسد راه‌اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار کارخانهٔ سعیدی در ساری کمک بزرگی به رونق اقتصادی منطقه، کاهش نرخ بیکاری منطقه و بالا بردن سطح دانش و مهارت کارگران و کارشناسان مشغول به کار در کارخانه خواهد داشت.

از این‌رو این موسسه با بررسی ظرفیت‌ها و پتانسیل منطقه اقدام به راه‌اندازی و تأسیس دانشگاه صنایع چوب در ساری و جذب دانشجو برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ کرده است.